Kontakt

Nie znalazłeś szukanego produktu?
Skontaktuj się z nami:
(+48) 61 656 95 60amplant@amplant.plCzynne:Pon.-Pt.: 08:00 - 16:00

Na skróty

akcesoria ogrodnicze aloes aster (aster) azalea japonica basen begonia(begonia) berberys (berberis) bluszcz (hedera) budleja (buddleja) cebulki chloroza choina (tsuga) cyprysik (chamaecyparis) dereń (cornus) dezynfekcja donica drobiazgi forsycja (forsythia) funkia (hosta) glony gryzonie hiacynt hortensja (hydrangea) hydrożel iglaki irys (kosaciec) jałowiec (juniperus) jeżówka(echinacea) karczowniki kleszcze klon (acer) komary kompostownik kosaćce (irysy) kosiarka żyłkowa kosodrzewina (pinus mugo) koty krety krokus (szafran) krzewuszka (weigela) kłącza lampa oliwna lilia (lilium) liliowiec (hemerocallis) mak (papaver) meszki mieczyk (gladiolus) mini szklarnia miniszklarnia mosiądz mosiężny mrówki mszyce muchy narcyz nawadnianie nornice nożyce do trawy obornik obornik bydlęcy ogród ekologiczny ogród ozdobny orlik (aquilegia) owady pęcherznica (physocarpus) pęcherznica(physocarpus) peonia (paeonia) perukowiec (cotinus) piec ogrodowy pięciornik (pontentilla) pięknotka (callicarpa) pieris (pieris) pistolety pnącze podkładka psy rozchodnik (sedum) runianka (pachysandra) sad serduszka (dicentra) siewnik śnieguliczka (symphoricarpios) sosna spinki środki ochrony roślin świdośliwa (amelanchier) świece szafirek szkodniki taczka taśma samozaciskowa tawlina (sorbaria) tawulec (stephanandra) tawuła (spiraea) tawułka (astilbe) trójnik trzmielina (euonymus) tulipan tunel foliowy wąż ogrodowy wierzba (salix) zapinki żel zraszacze żylistek (deutzia) żywotnik (thuja) łącznik

Sadzenie roślin w pojemnikach

 1. Wybór odpowiedniego pojemnika
  Ze względu na niewielki ciężar, na balkony polecam pojemniki wykonane z tworzywa, które mają nie tylko odpowiedni ciężar, ale są ładne, estetycznie wykonane i mają różnorodny kształt, często imitujący naturalne surowce. Gama kolorów i kształtów jest praktycznie nieograniczona. W celu zabezpieczenia przed przegrzewaniem i wysuszeniem bryły korzeniowej, pojemniki można wstawiać jeden w drugi. 
 2. Drenaż
  Na dnie donicy należy ułożyć warstwę drenażu. Także lekkiego najlepszy będzie keramzyt, gdyż dodatkowo utrzymuje wilgotność podłoża. Można w tym celu użyć pokruszonego styropianu. 
 3. Podłoże
  Podłoże – ziemia do kwiatów, powinno stwarzać optymalne warunki dla rozwoju roślin. Odpowiednia struktura, starannie dobrany zestaw makro- i mikroelementów, stanowiących substancje odżywcze mają zapewnić prawidłowy start, wzrost i rozwój roślin ozdobnych.Do upraw balkonowych z wystawą południową lub południowo-zachodnią, gdzie silnie operują promienie słoneczne i wiatr, dobrze jest stosować podłoże, które nie ulega szybkiemu przesuszaniu (podłoże torfowe łatwo się przesusza i po wyschnięciu tworzy twardą zbitą skorupę). Aby zapobiegać jego przesuszeniu można do ziemi dodać  specjalny preparat,  zatrzymujący wilgoć w glebie tzw. hydrożel. Hydrożele zatrzymują wodę, przez co ograniczają wahania wilgotności podłoża, wynikające z nieregularnego podlewania. Dobrze przygotowana ziemia kwiatowa powinna być poddana odkażaniu w procesie produkcji, przez co eliminowane jest niebezpieczeństwo wprowadzenia do upraw szkodników oraz czynników chorobowych np. nicieni.
  Właściwa kwasowość
  . Pamiętajmy że najważniejsze jest wybór podłoża kwiatowego o odpowiednim pH. Większość roślin doskonale czuje się w glebie o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym.
 4. Dobór roślin
  Młode rośliny szybko rosną, dlatego należy je sadzić w odstępach ok. 15cm. Łączymy rośliny o podobnych wymaganiach odnośnie pH, wilgotności i zapotrzebowania na światło i składniki odżywcze. Podczas łączenia roślin należy pamiętać, aby ekspansywne rośliny nie zagłuszały innych (np. bardzo intensywną rośliną jest uczep – złoty deszcz).
 5. Nawożenie
  Bez odpowiedniego nawożenia nie możemy liczyć na zadawalające efekty. Dobrym rozwiązaniem jest regularne podlewanie roztworami nawozów przeznaczonych do konkretnych gatunków roślin. Jednak dla osób zapracowanych doskonale sprawdzą się nawozy o przedłużonym działaniu, stosowanie przeważnie na początku okresu wegetacji – na wiosnę, których składniki uwalniają się przez okres do 6 m-cy. W okresie silnych opadów, gdy donice są zalewane przez wody deszczowe, składniki pokarmowe znajdujące się w podłożu są znacznie szybciej wymywane i nie są pobierane przez rośliny. W takim przypadku należy częściej uzupełniać brakujące składniki nawozami płynnymi.
 6. Regularne nawadnianie
  W okresie wegetacji najważniejszym czynnikiem dobrego rozwoju roślin jest dostępność wody. Wraz z wodą roślina pobiera składniki pokarmowe dostarczone w postaci nawozów. Nie należy dopuszczać do przesuszenia ziemi w donicach. W okresie suszy kwiaty podlewamy 2 razy dziennie - rano i przed zachodem słońca.