Kontakt

Nie znalazłeś szukanego produktu?
Skontaktuj się z nami:
(+48) 61 656 95 60
amplant@amplant.pl
Czynne:
Pon.-Pt.: 08:00 - 16:00

Na skróty

akcesoria ogrodnicze aloes aster (aster) azalea japonica basen begonia(begonia) berberys (berberis) bluszcz (hedera) budleja (buddleja) cebulki chloroza choina (tsuga) cyprysik (chamaecyparis) dereń (cornus) dezynfekcja donica drobiazgi forsycja (forsythia) funkia (hosta) glony gryzonie hiacynt hortensja (hydrangea) hydrożel iglaki irys (kosaciec) jałowiec (juniperus) jeżówka(echinacea) karczowniki kleszcze klon (acer) komary kompostownik kosaćce (irysy) kosiarka żyłkowa kosodrzewina (pinus mugo) koty krety krokus (szafran) krzewuszka (weigela) kłącza lampa oliwna lilia (lilium) liliowiec (hemerocallis) mak (papaver) meszki mieczyk (gladiolus) mini szklarnia miniszklarnia mosiądz mosiężny mrówki mszyce muchy narcyz nawadnianie nornice nożyce do trawy obornik obornik bydlęcy ogród ekologiczny ogród ozdobny orlik (aquilegia) owady pęcherznica (physocarpus) pęcherznica(physocarpus) peonia (paeonia) perukowiec (cotinus) piec ogrodowy pięciornik (pontentilla) pięknotka (callicarpa) pieris (pieris) pistolety pnącze podkładka psy rozchodnik (sedum) runianka (pachysandra) sad serduszka (dicentra) siewnik śnieguliczka (symphoricarpios) sosna spinki środki ochrony roślin świdośliwa (amelanchier) świece szafirek szkodniki taczka taśma samozaciskowa tawlina (sorbaria) tawulec (stephanandra) tawuła (spiraea) tawułka (astilbe) trójnik trzmielina (euonymus) tulipan tunel foliowy wąż ogrodowy wierzba (salix) zapinki żel zraszacze żylistek (deutzia) żywotnik (thuja) łącznik

Szkółka drzew i krzewów ozdobnych

Azaela japonica Canzonetta
Azaela japonica Canzonetta Gęste niskie krzewy, o błyszczących liściach, cześciowo lub całkowicie zimozielonych. Kwitną bardzo obficie w V i VI. Miejsca słoneczne do półcienistych. Gleby kwaśne, wilgotne i próchniczne. Cena: 29.03 zł
Azaela japonica Elsie Lee
Azaela japonica Elsie Lee Azalia o szerokim, luźnym pokroju, osiągająca 80-90 cm wysokości oraz szerokości. Posiada pełne, duże, jasnofioletowe kwiaty z ciemnoróżowym nakrapianiem na części płatków. Kwiaty pojawiają się w V-VI. Krzew wymagajacy okrywania na zimę.

Cena: 29.03 zł
Azaela japonica Fridoline
Azaela japonica Fridoline Bardzo efektowna odmiana azalii japońskiej o czerwonych kwiatach z ciemnym rysunkiem i błyszczących liściach. Kwitnie obficie w maju-czerwcu. Wymaga wilgotnego i kwaśnego podłoża (zaprawiać dołki przy sadzeniu kwaśnym torfem). W delikatne zimy nie traci liści. Bardzo mrozoodporna (do -24 st.C). Cena: 29.03 zł
Azaela japonica Purpurkissen
Azaela japonica Purpurkissen Bardzo gęsto rozgałęziona azalia o pokroju zwartym i poduszkowatym. Po 10 latach dorasta do ok. 40 cm wys. i ok.90 cm szer. Liście od 2,5 do 3 cm długości, jajowate, lekko błyszcząceciemnozielone, zimą ciemnobrązowe i utrzymujące się na krzewie. Cena: 29.03 zł
Berberis thunbergii 'Erecta'
Berberis thunbergii 'Erecta'

Wąski ciernisty krzew z wyprostowanymi pędami, z wiekiem rozkładającymi się na boki. Osiąga 1.5 m wysokości. Jasnozielone liście przebarwiają się na purpurowo. Kwiaty żółte, V. Nie ma specjalnych wymagań glebowych. Doskonała rośliny żywopłotowa.

Cena: 11.72 zł
Berberis thunbergii 'Green Carpet'
Berberis thunbergii 'Green Carpet'

Niski, ciernisty krzew dorastający do 1 m wysokości i 1.5 m szerokości. Długie, poziomo rozkładające sie pędy pokryte jasnozielonymi liśćmi, które jesienią przebarwiają się na kolory żółty do szkarłatnego. Żółte kwiaty pojawiają się w maju. Bez specjalnych wymagań glebowych. Lubi miejsca nasłonecznione. Doskonała roślina okrywowa.

Cena: 11.72 zł
Berberis thunbergii 'Red Chief'
Berberis thunbergii 'Red Chief'

Słabo rozpowszechniona odmiana berberysu Thunberg`a. Tworzy rzadko ugałęzione krzewy. Liście, w odróżnieniu od gatunku, są wąskie i bardzo ciemno purpurowe. Ciernie są pojedyncze i delikatne. Odmiana berberysu o wyjątkowo ciemnych liściach. Polecana do ogrodów przydomowych.

Cena: 12.10 zł
Berberys Thunberga (Berberis thunbergii 'Admiration' R)
Berberys Thunberga (Berberis thunbergii 'Admiration' R) Odmiana karłowa, o wolnym przyroście i zwartym pokroju. Liście odwrotnie jajowate, bardzo dekoracyjne, koloru pomarańczowego z żółtą obwódką. Kwitnie w maju-kwiaty żółte, niepozorne. Świetnie sprawdza się w zestawieniach kolorystycznych, na skalniakach oraz w pojemnikach. Cena: 22.74 zł
Berberys Thunberga (Berberis thunbergii 'Atropurpurea Nana')
Berberys Thunberga (Berberis thunbergii 'Atropurpurea Nana')

Karłowy krzew dorastający do 50-60 cm wysokości. Dorosłe krzewy przybierają pokrój spłaszczonej kuli. Liście maja barwę ciemno purpurową. Żółte niepozorne kwiaty pojawiają się w maju. Odporny na mróz. Doskonale nadaje się do uprawy w ogrodach przydomowych i ogródkach skalnych.

Cena: 12.88 zł
Berberys Thunberga (Berberis thunbergii 'Harlequin')
Berberys Thunberga (Berberis thunbergii 'Harlequin')

Bardzo efektowna odmiana o wzniesionym pokroju i zwisających gałązkach. Młode pędy barwy czerwonawej. Szczególnie malownicze są czerwone, biało-różowo nakrapiane liście. Kwiaty żółte, zebrane w zwisających kwiatostanach. Nie ma szczególnych wymagań glebowych. Toleruje okresową suszę.

Cena: 12.88 zł
Berberys Thunberga (Berberis thunbergii 'Maria' R)
Berberys Thunberga (Berberis thunbergii 'Maria' R)

Polska odmiana. Kolczasty krzew o gęstej, wyprostowanej formie. Młode pędy barwy czerwonej. Liście szczególnie efektowne-duże, złoto żółte z czerwonym obrzeżem, przebarwiające się na pomarańczowo czerwoną barwę. Liczne czerwone owoce pojawiają się jesienią. Bardzo dobrze znosi cięcie i formowanie. Świetnie sprawdza się w kompozycjach kolorystycznych.

Cena: 22.74 zł
Berberys Thunberga (Berberis thunbergii 'Rose Glow')
Berberys Thunberga (Berberis thunbergii 'Rose Glow') Ciernisty krzew dorastający do 1.5-2 m wysokości. Czerwone liście pokryte są małymi białymi i szarymi plamkami. Żółte, niepozorne kwiaty pojawiają się w maju. Bez specjalnych wymagań glebowych. Nadaje się na żywopłoty, szpalery i do zestawień kolorystycznych. Cena: 12.88 zł
Berberys Thunberga (Berberis thunbergii 'Tiny Gold' R)
Berberys Thunberga (Berberis thunbergii 'Tiny Gold' R)

Karłowy, kolczasty krzew o gęstym, zwartym pokroju. Liście drobne, jasnożółte, efektownie wybarwiające się w pełnym słońcu. Preferuje gleby żyzne, wilgotne. Polecany do zestawień kolorystycznych, na obwódki lub do uprawy pojemnikowej.

Cena: 22.74 zł
Berberys Thunberga (Berberis thunbergii Rosy Rocket'R)
Berberys Thunberga (Berberis thunbergii Rosy Rocket'R)

Ładny, kolczasty krzew o dość szybkim tempie wzrostu. Początkowo przyjmuje pokrój kolumnowy, następnie nieco szerszy. Liście drobne, barwy purpurowo czerwonej. W maju jest obsypany obfitymi, żółtymi kwiatostanami. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, ponadto znosi okresową suszę. Dobrze sprawdza się w grupach, bądź żywopłotach. Świetnie znosi cięcie.

Cena: 22.74 zł
Bluszcz pospolity (Hedera helix)
Bluszcz pospolity (Hedera helix)

Bluszcz to bardzo popularne pnącze/ roślina okrywowa. Ma niewysokie wymagania. Cenny dzięki zimozielonym, błyszczącym liściom. Do podpór bluszcz czepia się za pomocą korzonków czepnych. Stare okazy niekiedy zakwitają. Doskonała roślina do zasłaniania mało efektownych ścian. Wymaga stanowisk osłoniętych od bezpośrednich promieni słonecznych, ponieważ w mroźne i wietrzne zimy może podmarzać.

Cena: 6.63 zł
Budleja Davida (Budleja davidii 'Ile de France')
Budleja Davida (Budleja davidii 'Ile de France')

Wyprostowany krzew z obwisającymi bocznymi gałęziami. Osiąga 2-2,5m wysokości. Liście długie, ciemno-zielone, omszone od spodu. Kwiaty fioletowe, zebrane w kwiatostany długości do 70 cm. Kwitnie od czerwca do jesieni.

Cena: 10.42 zł
Budleja Davida (Budleja davidii 'Nanho Purple')
Budleja Davida (Budleja davidii 'Nanho Purple') Krzew o pokroju zwartym, pędach wzniesionych. Wyrasta w ciągu roku do ok. 1-1,5 m wysokości.Odporność na mróz niepełna, dlatego wskazane jest przykrycie nasady krzewu. Dobrze rośnie na stanowiskach ciepłych, osłoniętych, słonecznych, na glebach żyznych, dostatecznie wilgotnych. Cena: 10.42 zł
Budleja Davida (Budleja davidii 'Pink Delight')
Budleja Davida (Budleja davidii 'Pink Delight')

Krzew dość silnie rosnący, dorastający do 3 m wysokości. Pędy przewisające, kwiaty o zabarwieniu srebrzysto-różowym, zebrane w wiechy o długości 40 cm, silnie pachną oraz wabią motyle. Kwitnie od VI do X. Wymaga stanowisk słonecznych oraz żyznych gleb.

Cena: 10.42 zł
Buxus sempervirens
Buxus sempervirens

Zimozielony wolno rosnący, gęsty krzew, dorastający do 4m wysokości. Liście skórzaste, ciemnozielone. Bardzo dobrze znosi cięcie i formowanie Polecany na żywopłoty formowane.

Cena: 12.96 zł
Campsis radicans 'Flava'
Campsis radicans 'Flava'

Ozdobne pnącze, osiągające 5-8 m wysokości (1-3 m rocznie). Posiada oryginalne, trąbkowate, żółte kwiaty, pojawiające się w VII-IX oraz zielone, pierzastozłożone liście. Dobrze rośnie na stanowiskach ciepłych i osłoniętych, wymagania glebowe niewielkie. Wspina się za pomocą korzeni czepnych oraz wijących się pędów.

Cena: 28.30 zł
Dereń biały (Cornus Alba Elegantissima)
Dereń biały (Cornus Alba Elegantissima) Duży, rozłożysty krzew o biało obrzeżonych, pstrych liściach. Dorasta do ok. 3 m wysokości i szerokości. Pędy czerwone szczególnie dekoracyjne zimą. Toleruje wszystkie rodzaje gleb. Polecany do ogrody i parków. Cena: 10.99 zł
Forsycja Maluch (Forsythia 'Maluch')
Forsycja Maluch (Forsythia 'Maluch')

Polska odmiana forsycji. Niewielki, zwarty krzew dorastający do 1 m wysokości. Drobne, wąskie liście są ciemnozielone. Nieduże, żółte kwiaty osadzone wzdłuż całych pędów. Kwitnie wcześnie i obficie (IV). Odporny na niskie temperatury. Doskonały wiosenny akcent w ogrodach przydomowych.

Cena: 8.64 zł
Forsycja pośrednia (Forsythia x intermedia 'Spectabilis')
Forsycja pośrednia (Forsythia x intermedia 'Spectabilis') Krzewy tej odmiany dorastają do 2.5 m wysokości. Liście są ciemnozielone i dość sztywne. Żółte kwiaty pojawiają się przed rozwojem liści. Odmiana ta kwitnie bardzo obficie. Forsycje kwitną najobficiej gdy są odpowiednio przycinane. Cięcia należy wykonać po kwitnieniu, skracając pędy o 1/2 - 2/3 długości. Nigdy nie należy przycinać krzewów zimą lub tuż przed kwitnieniem.
Cena: 10.37 zł
Funkia (Hosta Blue Mouse Ears)
Funkia (Hosta Blue Mouse Ears) Roślina wieloletnia, liście błękitno zielone okrągłe, bardzo grube na krawędziach lekko podwinięte. Kwiaty dzwonkowate koloru lawendowego, bardzo duże. Cena: 16.42 zł
Grab pospolity (Carpinus betulus)
Grab pospolity (Carpinus betulus)

Drzewo o stożkowej a później kulistej koronie. Dorastające do 10 m wys. Liście okrągłe które na jesień przebarwiają się na żółto. Gleby świeże ,obojętne lub zasadowe. Polecamy do zadzrzewień naturalistycznych jak i na cięte żywopłoty.

Cena: 9.51 zł
Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata 'Limelight' R)
Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata 'Limelight' R) Krzew o silnych, pionowo wzniesionych pędach, dorastający do 3 m wysokości. Przyrasta rocznie ok. 30 cm. Kwitnie bardzo długo i obficie od połowy sierpnia do października. Doskonała roślina do sadzenia pojedynczo jak i w grupach w różnego typu ogrodach. Kwiaty doskonale nadają się na suche bukiety. Roślina wieloletnia.
Cena: 20.73 zł
Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata 'Pinky-Winky'R)
Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata 'Pinky-Winky'R)

Krzew o wyprostowanym pędach i wiechowatych, bardzo dekoracyjnych kwiatostanach. Kwiaty białe, zmieniające barwę na różową. Preferuje gleby próchniczne, ale radzi sobie również na przeciętnych ogrodowych. Wymaga stanowiska umiarkowanie wilgotnego, szczególnie w okresie kwitnienia.

Cena: 20.74 zł
Jałowiec łuskowy (Juniperus squamata 'Blue Star')
Jałowiec łuskowy (Juniperus squamata 'Blue Star')

Karłowy krzew o bardzo zwartym pokroju. Przyjmuje poduchowaty kształt. Pędy są gęsto pokryte stalowo-niebieskimi, kłującymi igłami. Rośnie wolno, osiągając po 10 latach do 40cm wysokości i 70 cm szerokości. Bardzo ładnie prezentuje się przez cały rok, również zimą, dzięki zachowanej atrakcyjnej barwie igieł. Doskonale nadaje się do kompozycji z innymi, barwnymi iglakami, jak i do ogródków skalnych.

Cena: 14.69 zł
Jałowiec pospolity (Juniperus communis 'Green Carpet')
Jałowiec pospolity (Juniperus communis 'Green Carpet') Płożąca, wolno rosnąca odmiana jałowca pospolitego. Osiąga maksymalnie wysokość 10-15 cm, przy 1.5-2 m średnicy (po 10- latach). Ma delikatne, zielone igły. Doskonała roślina okrywowa o małych wymaganiach glebowych i wilgotnościowych. Cena: 14.97 zł
Jałowiec pospolity (Juniperus communis 'Hibernica')
Jałowiec pospolity (Juniperus communis 'Hibernica')

Jałowiec dość silnie rosnący o kolumnowym pokroju. Po 10 latach osiąga 2 m wysokości. Zabarwienie igieł stalowoniebieskie. Polecany do małych ogrodów przydomowych, na cmentarze i wrzosowiska.

Cena: 14.78 zł
Jałowiec skalny (Juniperus scopulorum 'Blue Arrow')
Jałowiec skalny (Juniperus scopulorum 'Blue Arrow')

Wąsko kolumnowa odmiana jałowca skalnego, przypominająca popularną w Polsce odmianę 'Skyrocket'. Odmiana ta skutecznie wypiera z rynku swoją poprzedniczkę, ponieważ jest węższa, bardziej zwarta i ładnie wybarwiona na kolor stalowo-niebieski. Doskonale nadaje się do sadzenia pojedynczo, w grupach z innymi iglastymi oraz na wąskie, dość wysokie żywopłoty.

Cena: 14.97 zł
Klon palmowy (Acer palmatum 'Dissectum')
Klon palmowy (Acer palmatum 'Dissectum')

Piękna, wolnorosnąca odmiana klonu palmowego. Szeroki, kopiasty kształt ze zwisającymi gałęźmi. Liście zielone 5-klapowe, głęboko powcinane, z postrzępionymi brzegami. Jesienią przebarwia się na pomarańczowo żółto. Lubi gleby wilgotne, lekko kwaśne. Preferuje stanowiska mocno osłonięte. W pierwszych latach po posadzeniu powinna być okrywana na zimę, gdyż może przemarzać.

Cena: 65.28 zł
Klon palmowy (Acer palmatum 'Garnet')
Klon palmowy (Acer palmatum 'Garnet')

Bardzo efektowna odmiana klonu palmowego o pięknym , poskręcanych gałęziach i wiotkich pędach. Liście klapowane, o klapach głębokich, wydłużonych, bardzo postrzępionych na brzegach, barwy purpurowej. Jesienią wybarwia się na karminowo. Wymaga gleb wilgotnych, lekko kwaśnych, stanowisk mocno osłoniętych. W pierwszych latach po posadzeniu powinna być okrywana na zimę, ponieważ może przemarzać.

Cena: 98.77 zł
Klon tatarski (Acer tataricum subsp. ginnala)
Klon tatarski (Acer tataricum subsp. ginnala)

Niskie drzewo, dorastające do 7 m. wys., o malowniczej, szeroko-rozłożystej koronie. Często wytwarza formę o kilku bruzdkowanych pniach. Efektownie prezentują się owoce (skrzydlaki), o barwie różowej na tle ciemnozielonych, 3-klapowych liści, przebarwiających się jesienią na intensywny pomarańczowo czerwony kolor. Jest drzewem o małych wymaganiach. bardzo odpornym na zanieczyszczenia, suszę i sól drogową.

Cena: 10.05 zł
Krzewuszka (Weigela 'Bristol Ruby')
Krzewuszka (Weigela 'Bristol Ruby')

To gęsty, wyprostowany krzew dorastający do 2-2.5 m wysokości. Ciemnozielone liście są szeroko lancetowate, zaostrzone i mają do 8 cm długości. Liście bardzo długo pozostają jesienią zielone na krzewach. Kwiaty opisywanej odmiany mają barwę purpurową. Krzew ten dobrze znosi zanieczyszczenia powietrza.

Cena: 10.03 zł
Krzewuszka (Weigela 'Candida')
Krzewuszka (Weigela 'Candida') Krzew o wzroście do 3 m, kwitnie na biało. Dobrze rośnie na różnych, luźnych i dostatecznie wilgotnych glebach, na stanowiskach osłoniętych przed wiatrami. Toleruje wszystkie wilgotne, żyzne gleby od kwaśnych po lekko alkaliczne.
Cena: 10.03 zł
Magnolia denudata Yellow River
Magnolia denudata Yellow River

Drzewo lub gęsty, szeroki krzew, osiągający wys. 5-8 m. Kwiaty duże, jasnożółte, o grubych, mięsistych listkach okwiatu, pachnące, rozwijają się przed rozwojem liści, w IV. Wskazane gleby żyzne, próchniczne, świeże, przepuszczalne, lekko kwaśne. Na stanowiskach słonecznych i osłoniętych mrozoodporność dość dobra.

Cena: 225.29 zł
Magnolia liliflora Nigra
Magnolia liliflora Nigra Wolno rosnący, mocno rozgałęziony krzew, sprowadzony do Europy z Japonii. Odmiana o pięknych, kielichowatych kwiatach, z zewnątrz różowo purpurowych, wewnątrz białych, pojawiających się tuż przed rozwojem liści (kwiecień-maj). Często powtarza kwitnienie w okresie letnim, choć już nie tak intensywnie. Liście zielone, błyszczące. Cena: 139.37 zł
Magnolia Susan
Magnolia Susan Zwarty, gęsty, krzew, o stożkowatym pokroju. Kwiaty są dzwonkowate, amarantowe, jaśniejsze na końcach. Kwiaty pojawiaja się w maju, wraz z rozwojem lisci. Liście ciemnozielone. Preferuje stanowiska ciepłe i osłonięte od wiatru. Cena: 142.11 zł
Magnolia x brooklynensis Yellow Bird
Magnolia x brooklynensis Yellow Bird Szybko rosnące, średniej wielkości drzewo o piramidalnym pokroju i zwartej koronie. Po 20 latach dorasta do 5-6 m wys. i 3 m szer. Liście żywozielone, błyszczące, jesienią przebarwiają się na żółto. Kwiaty 7,5-10 cm dł., z 6 tepali o intensywnym żółtym kolorze, a u podstawy delikatnie zielonych, ułożone pionowo i bardzo gęsto na pędach, V-VI. Cena: 300.89 zł
Perukowiec podolski (Cotinus coggygria 'Golden Spirit' R)
Perukowiec podolski (Cotinus coggygria 'Golden Spirit' R) Nowa odmiana perukowca o bardzo dekoracyjnych liściach w złotym kolorze. Idealna roślina do barwnych kompozycji w ogrodzie, bardzo ładnie się prezentuje na tle ciemnozielonych lub niebieskich drzew i krzewów. Młode rośliny wymagają okrycia na zimę. W celu zagęszczenia wymaga cięcia. Jesienią trzeba odkwasić ziemię wokół rośliny. Cena: 58.59 zł
Pęcherznica kalinolistna (Physocarpus opulifolius 'Diabolo' R)
Pęcherznica kalinolistna (Physocarpus opulifolius 'Diabolo' R)

Jest to rozłożysty krzew dorastający do 2 m wysokości i nawet 4-5 m średnicy. Na starszych pędach kora charakterystycznie się łuszczy. Liście podobnego kształtu jak u porzeczki, ale większe (do 7-9 cm długości). Krzew interesujący przede wszystkim dzięki bardzo ciemnej, bordowej barwie liści. Preferuje miejsca słoneczne, na których lepiej się wybarwia. Dobrze znosi cięcie i ładnie się zagęszcza.

Cena: 12.55 zł
Pęcherznica kalinolistna (Physocarpus opulus 'Luteus')
Pęcherznica kalinolistna (Physocarpus opulus 'Luteus') Jest to rozłożysty krzew dorastający do 2,5 m wysokości. Na starszych pędach kora charakterystycznie się łuszczy. Krzew interesujący przede wszystkim dzięki intensywnej, jasnożółtej barwie liści. Doskonale kontrastuje np. z zielonymi roślinami iglastymi. Preferuje miejsca słoneczne, na których lepiej się wybarwia. Dobrze znosi cięcie, dzięki czemu nadaje się nawet na żywopłoty. Ma również niewielkie wymagania glebowe. Cena: 9.95 zł
Pięknotka Bodinera (Callicarpa bodinieri 'Profusion')
Pięknotka Bodinera (Callicarpa bodinieri 'Profusion')

Rozłożysty krzew, szczególnie atrakcyjny w okresie jesienno-zimowym. Młode liście purpurowo brązowe, po rozwinięciu owalne, zielone, jesienią o złocisto purpurowych przebarwieniach. Jednakże podstawowym walorem dekoracyjnym są zebrane w obfitych gronach fioletowe owoce, zdobiące krzew od września po grudzień. Podczas mroźnych zim może podmarzać. Posiada jednak duże zdolności regeneracyjne.

Cena: 23.68 zł
Runianka japońska (Pachysandra terminalis)
Runianka japońska (Pachysandra terminalis)

Zimozielona, niska krzewinka tworząca zwarte kobierce o wysokości 15-20 cm. Drobne, białe kwiaty w wyprostowanych kwiatostanach na końcach pędów pojawiają się w maju. Preferuje wilgotne, żyzne gleby. Doskonale rośnie pod osłoną dużych drzew i miejscach ocienionych. Doskonała roślina okrywowa do ogrodów, parków jak i do miejskich terenów zieleni.

Cena: 6.06 zł
Sosna kosodrzewina (Pinus mugo var. pumilio)
Sosna kosodrzewina (Pinus mugo var. pumilio)

Bardzo wolno rosnąca odmiana. Tworzy silnie zagęszczone, szeroko rozkładające sie krzewy. Osiąga do 1.5 m wysokości przy dwukrotnie większej średnicy. Ciemnozielone igły maja zróżnicowana długość (3-5 cm). Szyszki niedojrzałe fioletowe, po dojrzeniu brązowe. Odmiana o bardzo małych wymaganiach . doskonale nadaje się do ogrodów skalnych, do obsadzenia skarp. Lubi słoneczne stanowiska.

Cena: 16.11 zł
Śnieguliczka Chenaulta (Symphoricarpos x chenaultii 'Hancock')
Śnieguliczka Chenaulta (Symphoricarpos x chenaultii 'Hancock')

Gęsty krzew do 1 m wys. i 1,5 m śr. o regularnym pokroju. Pędy pokładają się. Liście młode zielone z brązowym rumieńcem z wiekiem jasnozielone. Kwiaty białe w I poł. lata. Owoce małe, kuliste, liliowo-różowe. Trochę wrażliwa na mrozy, szybko odrasta.

Cena: 7.50 zł
Świdośliwa lamarcka (Amelanchier lamarckii)
Świdośliwa lamarcka (Amelanchier lamarckii) Wysoki krzew, lub kilkupniowe drzewko. Roślina o ciekawym, rozłożystym pokroju. U starszych okazów gałęzie o ciekawym szarym kolorze (efektowne w okresie zimowym). Liście początkowo czerwonawe, latem ciemnozielone. Szczególnie spektakularne są jesienne-złocisto czerwone przebarwienia. W kwietniu obsypana białymi, wiechowatymi kwiatostanami. Pod koniec lata rodzi czarne, kuliste-jadalne owoce o słodkim smaku. Bardzo mrozoodporna. Cena: 17.05 zł
Tawlina jarzębolistna (Sorbaria sorbifolia 'Sem')
Tawlina jarzębolistna (Sorbaria sorbifolia 'Sem')

Krzew dorastający do 1 m wysokości o prostych pędach. Liście pierzaste, młode liście zaczerwienione. Kwiaty białe zebrane w puszyste wiechy. Kwitnie od czerwca do sierpnia.

Cena: 22.74 zł
Tawuła japońska (Spiraea japonica 'Anthony Waterer')
Tawuła japońska (Spiraea japonica 'Anthony Waterer')

Jest to bardzo niski, dorastający do 50-70cm krzew o wyprostowanych, sztywnych pędach. Lancetowate liście mają długość do 6-8 cm, są delikatnie pomarszczone i, co istotne, z białymi, nieregularnymi przebarwieniami. Młode liście mają barwę brązową. Ciekawa ze względu na przebarwienia liści i obfite, dość późne kwitnienie. Nie ma specjalnych wymagań glebowych i jest odporna na suszę.

Cena: 9.21 zł
Tawuła japońska (Spiraea japonica 'Golden Carpet' R)
Tawuła japońska (Spiraea japonica 'Golden Carpet' R) Niski krzew o zwartym poduchowatym pokroju. Bardzo drobne, delikatnie ząbkowane listki są jasno zółte. Odmiana odporna na mróz. Ma niewielkie wymagania glebowe. Najniższa tawuła japońska o złotych liściach. Cena: 17.28 zł
Tawuła japońska (Spiraea japonica 'Little Princess')
Tawuła japońska (Spiraea japonica 'Little Princess') Gęsty, kulisty krzew osiągający do 60 cm wysokości i szerokości. Żywozielone liście ładnie przebarwiają się jesienią na kolor żółtopomarańczowy. Różowe, płaskie kwiatostany na końcach pędów pojawiają się w czerwcu i lipcu. Kwitnienie jest obfite. Krzew o niewielkich wymaganiach. Nadaje się na obwódki, na rabaty w ogrodach przydomowych. Cena: 12.32 zł
Tawuła japońska (Spiraea nipponica 'Snowmound')
Tawuła japońska (Spiraea nipponica 'Snowmound') Rozłożysty, bardzo gęsty krzew o sztywnych, prostych pędach do 2 m wys.
Liście ciemnozielone, małe, wąskie. Kwiaty białe w gęstych małych gronach (kwitnie wczesnym latem). Polecana na wysokie, niecięte szpalery oraz do sadzenia pojedynczego.
Cena: 9.47 zł
Tawuła van Houtte'a (Spiraea x vanhouttei)
Tawuła van Houtte'a (Spiraea x vanhouttei) Kwitnie pod koniec maja i w czerwcu. Obsypana jest kaskadą białych kwiatów. Dorasta do wysokości 2 m. Lubi słońce i rośnie na każdej glebie. Wytrzymała na mrozy i szuszę. Tawuła van Houttea jest mieszańcem Spirea cantoniensis i Spirea triolobata. Cena: 9.47 zł
Trzmielina pnąca (Euonymus fortunei 'Coloratus')
Trzmielina pnąca (Euonymus fortunei 'Coloratus')

Krzew płożący, zwarty. Wytwarza korzenie przybyszowe, z których wyrastają nowe pędy i w ten sposób krzew stopniowo rozrasta się na boki. Liście pięknie przebarwiające się na jesień. Kwiaty niepozorne. Wymagania siedliskowe niewielkie. Polecany do ogrodów przydomowych.

Cena: 6.06 zł
Żurawka (Heuchera Cappuccino)
Żurawka (Heuchera Cappuccino) Charakteryzuje się błyszczącymi, obłymi liśćmi brązowo - oliwkowo - zielonymi na górze a aksamitnym burgundem pod spodem. Kolor cappuccino widać w środkowej części liścia.
Roślina tworzy schludne gęste kopce, które prezentują się świetnie przez cały rok.

Cena: 17.03 zł
Żurawka (Heuchera Caramel)
Żurawka (Heuchera Caramel) Wzrost średni, tworzy rozłożyste kępy. Liście tej żurawki są żółtobrązowopurpurowe (karmelowe), kwiaty - kremowobiałe.
Kwiatostany rozwijają się w czerwcu i lipcu.

Cena: 17.03 zł
Żurawka (Heuchera Citronelle)
Żurawka (Heuchera Citronelle) Duże klapowane, ząbkowane i zaokrąglone liście koloru żółto-zielonego na różowo zabarwionych ogonkach stanowią kopiec dorastający zwykle do 15 cm wysokości i 35 cm szerokości. Malutkie kremowobiałe kwiaty na cienkich łodygach pojawiają się w lecie i dorastają do 35 cm wysokości.

Cena: 17.03 zł
Żywotnik wschodni (Platycladus orientalis 'Aurea Nana')
Żywotnik wschodni (Platycladus orientalis 'Aurea Nana') Niski krzew z charakterystycznie, pionowo i gęsto ułożonymi pędami. Wiosenne i letnie zabarwienie łusek jest złocistożółte, później jasnozielone. Nie ma dużych wymagań glebowych i wilgotnościowych, jednakże powinien być sadzony w miejscach osłoniętych. Doskonale prezentuje się w zestawieniach kolorystycznych, a ze względu na wolne tempo wzrostu może być sadzony w pojemnikach. Cena: 16.67 zł
Żywotnik zachodni (Thuja occidentalis 'Danica')
Żywotnik zachodni (Thuja occidentalis 'Danica')

Niska, zwarta karłowa odmiana żywotnika. Przyjmuje regularny, kulisty pokrój. Pionowo ułożone delikatne gałązki pokryte są żywo zielonymi łuskami. Dorasta do 50-60cm wysokości. Nie ogałaca się od dołu. Doskonale nadaje się do kompozycji, do sadzenia w pojemnikach bądź na niskie obwódki.

Cena: 16.11 zł
Żywotnik zachodni (Thuja occidentalis 'Mirjam')
Żywotnik zachodni (Thuja occidentalis 'Mirjam')

Atrakcyjna karłowata odmiana o zwartym i kulistym pokroju. Dorastająca do ok. 80 cm wysokości. Posiada żółte ulistnienie, zimą staje się zielonopomarańczowe z brązowym odcieniem. Idealna do różnego typu ogrodów, a przede wszystkim do skalnych, japońskich, pojemników jako ciekawy akcent kolorystyczny.

Cena: 19.01 zł
Żywotnik zachodni (Thuja occidentalis 'Smaragd')
Żywotnik zachodni (Thuja occidentalis 'Smaragd') Zdobywająca ogromną popularność kolumnowa odmiana żywotnika. Cechuję ją soczyste, zielone zabarwienie łusek oraz regularny, wąsko stożkowaty pokrój. Odmiana zachowuje swoją barwę nawet zimą. Dorasta do 4m wysokości. Po 10 latach osiąga do 1.5 m wysokości. Nadaje się zarówno na żywopłoty jak i do kompozycji. Cena: 16.48 zł